5 زبان برتر برنامه نویسی برای توسعه AI


هوش مصنوعی 

5 زبان برتر برنامه نویسی برای توسعه AI

5 زبان برتر برنامه نویسی برای توسعه AI

آیا شما یکی از داوطلبان AI هستید و از این که با کدام زبان برنامه نویسی پروژه بعدی خود را بنویسید سردرگم شده اید ؟ بهترین گزینه ها به صورت مختصر و مفید در اینجا قرار دارد .

آیا شما یکی از داوطلبان هوش مصنوعی (artificial intelligence) یا به صورت مخفف AI هستید و از این که با کدام زبان برنامه نویسی پروژه بعدی خود را بنویسید سردرگم شده اید ؟ در این صورت شما به مکان درستی آمده اید در اینجا نگاهی به 5 زبان برتر برنامه نویسی توسعه AI نگاهی می اندازیم .

هوش مصنوعی یک میدان بزرگ با پوشش بسیار است که واقعا برای اشاره به یک زبان برنامه نویسی یگانه سخت است . به وضوح آن می تواند از بسیاری از زبان های برنامه نویسی استفاده کند اما هر زبان برنامه نویسی به شما بهترین زمان و مقدار تلاش را ارایه نمی دهد و هیچ جواب قطعی برای این که شما از کدام زبان برنامه نویسی در پروژه برای هوش مصنوعی استفاده کنید وجود ندارد.

با کمک این صفحه یادگیری شما می توانید با هر زبان برنامه نویسی در دسترس شروع کنید. فقط شما زبان مورد علاقه خود را تایپ کنید و تمام اطلاعات ضروری برای شروع را خواهید داشت. برای مثال : بهترین کتاب ها ، تاریخ ، جهان واقعی و مانند این ها.

 (پایتون)   Python

پایتون به لطف سادگی آن یکی از زبان های بسیار گسترده برنامه نویسی در فیلد AI از هوش مصنوعی است . آن می تواند به صورت یکپارچه با ساختمان داده و غالبا در الگوریتم های AI مورد استفاده قرار گیرد.

انتخاب پایتون برای پروژه های هوش مصنوعی از واقعیت داشتن کتابخانه های بسیار مورد استفاده در AI سرچشمه می گیرد. برای مثال Numpy قابلیت محاسبات علمی را ارائه می دهد ، , Scypy برای محاسبات پیشرفته و Pybrain برای یادگیری ماشین در پایتون .

همچنین برای شما هیچ مشکلی در یادگیری پایتون برای AI با توجه به منابع آنلاین در دسترس وجود ندارد .

  (جاوا) Java

جاوا نیز همچنین یک انتخاب بزرگ است . آن یکی از زبان های برنامه نویسی شی گرا با تمرکز بر فراهم آوردن همه ویژگی های سطح بالا لازم برای کار با پروژه های AI است ، آن قابل حمل است و امکان جمع آوری موارد غیرضروری را ارایه می دهد. همچنین جامعه ی جاوا نقطه ای مثبت به عنوان کسی که در حل مشکلات و پرس و جوهای شما کمک می کند است .

جاوا همچنین انتخاب خوبی برای ارائه راه های آسان برای الگوریتم های کد و الگوریتم کاملی از AI است .الگوریتم های پردازش زبان طبیعی یا شبکه های عصبی ، الگوریتم آن ها بررسی شود. همچنین نیازی به اشاره نیست که جاوا برای مقیاس پذیری اجازه صادر می کند که یکی از ویژگی های است که برای پروژه های AI باید داشته باشد.

Lisp

Lisp یکی از رشته های خوب در اختیار AI است چون یکی از قابلیت های آن نمونه سازی عالی است و از عبارات نمادین پشتیبانی می کند . آن یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی و استفاده عمده ای در پروژه های AI دارد. همانند : Macsyma ، DART و CYC .

زبان Lisp در یادگیری زبان ماشین / پس زمینه ILP به دلیل قابلیت استفاده آن و ساختار نمادین آن پر استفاده است . Peter Norvig ( او دانشمند علوم رایانه است که به طور وسیعی در زمینه هوش مصنوعی فعالیت دارد و همچنین نویسنده کتاب معروف هوش مصنوعی است ) : “هوش مصنوعی : یک رویکرد مدرن” ، در یک Quora answer توضیح می دهد که چرا Lisp یکی از برترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه AI است .

Prolog

 Prolog از نظر مفید بودن و قابلیت استفاده در کنار Lisp می ایستد . مطابق با ادبیات برنامه نویسی Prolog برای برنامه نویسی  ، Prolog یکی از زبان های برنامه نویسی برای برخی مکانیسم های اساسی است که می تواند برای هوش مصنوعی بسیار مفید باشد . برای مثال ، آن تطبیق الگو ، عقبگرد خودکار و مکانیزم ساخت یافته مبتنی بر درخت را ارایه می دهد . ترکیب این مکانیزم یک فریم ورک انعطاف پذیر برای کار با آن را فراهم می کند.

Prolog به طور گسترده در سیستم های کارشناسی برای AI استفاده می شود و همچنین برای کار روی پروژه های پزشکی مفید است .

 (سی پلاس پلاس) C++

++c سریع ترین زبان برنامه نویسی در دنیاست . آن توانایی صحبت در اختیار گذاشتن سطح سخت افزار برای توسعه دهندگان در بهترین زمان اجرای پروژه هایشان را دارد . ++c هنگامی که زمان حساس باشد پر استفاده در پروژه های هوش مصنوعی است .

در هوش مصنوعی ++c می توانددر تکنیک های آماری AI شبیه به پیدا کردن شبکه های عصبی مورد استفاده واقع گیرد .  الگوریتم ها همچنین می توانند به طور گسترده در ++c برای اجرای سریع نوشته شوند و بازی های AI بیشتر از کدهای ++c برای اجرای سریع و زمان پاسخ بهره می برند.

اندیشه آخر

زبان برنامه نویسی خود را بسته به سختی پس زمینه پروژه های هوش مصنوعی خود انتخاب کنید. بنابراین قبل از انتخاب زبان برنامه نویسی مطمئن شوید از آن می توانید به صورت گسترده و نه سطحی استفاده کنید . مهم تر از همه این زبان های برنامه نویسی ، پایتون یکی از راه های کُند و قابل دوام در زیرشاخه های پر استفاده هوش مصنوعی است . Lisp و Prolog همیشه وجود داشته اند و به طور گسترده ای توسط گروه های خاصی به علت سازگاری با یکدیگر استفاده می شوند. همچنین Java و ++C بیشترین استفاده را دارند چون هنوز بیشترین مزایا را ارائه می دهند.

این پست ترجمه ای از منبع است که لینک آن در زیر آورده شده است اگر در ترجمه مشکلی وجود داشت پیشاپیش عذر می خواهیم حتی الامکان سعی بر این بوده است که ترجمه ای روان و صحیح را برای دوست داران این زمینه ارایه دهیم .

منبع : http://www.infoworld.com/article/3186599/artificial-intelligence/the-5-best-programming-languages-for-ai-development.html
مطالب مرتبط با این دسته بندی