طراحی وب سایت با وردپرس قسمت شانزدهم


طراحی سایت با وردپرسوردپرس 

در طراحی وب سایت با وردپرس قسمت شانزدهم به دسته بندی ها، برچسب ها و طبقه بندی های سفارشی می پردازیم:

دسته بندی ها، برچسب ها و طبقه بندی های سفارشی همگی با هم مرتبط بوده و می تواند به راحتی اشتباه شود.

ما از یک مثال از ساخت یک پوسته وب سایت دستور غذا برای کمک به جدا سازی دسته بندی ها، برچسب ها و طبقه بندی ها استفاده خواهیم کرد.

در وب سایت دستور غذای ما، دسته بندی ها باید صبحانه، ناهار، شام، غذاهای آماده، سوپ ها و دسرها باشد. تمام دستورالعمل ها در آن دسته بندی قرار خواهد گرفت، اما کاربران ممکن است بخواهند چیزهای خاصی مثل دسر شکلات یا شام مرغ زنجبیل را جستجو کنند.

شکلات، زنجبیل و مرغ همگی مثال هایی از برچسب ها می باشند. آنها سطح دیگری از ویژگی است که معنای کاربر را فراهم می کند.

در آخر، طبقه بندی وجود دارد. در واقعیت، دسته بندی ها و برچسب ها مثال هایی از طبقه بندی های پیش فرض که به سادگی یک راه برای سازماندهی محتوا هستند. طبقه بندی ها روش طبقه بندی محتوا و داده ها در وردپرس هستند. وقتی از طبقه بندی استفاده می کنید، گروهی از چیزهای مشابه را با یکدیگر ترکیب می کنید. طبقه بندی به مجموع این گروه ها اشاره دارد. همانند Post Types، در اینجا تعدادی از طبقه بندی های پیش فرض وجود دارد، و شما همچنین می توانید طبقه بندی شخصی خود را ایجاد کنید.

دستور غذاها به طور معمول توسط دسته و برچسب سازماندهی می شوند، اما برخی از راه های مفید دیگر برای شکستن دستور العمل پایین برای کاربر پسندی وجود دارد. برای مثال، وب سایت دستورالعمل ممکن است یک روش ساده برای نمایش زمان دستورالعمل آشپزی باشد. یک طبقه بندی سفارشی زمان آشپزی با 30-0 دقیقه، 30 دقیقه به 1 ساعت، 1 به 2 ساعت، بالای 2 ساعت یک شکست بزرگ خواهد بود. علاوه بر این، روش آشپزی مانند کوره، اجاق گاز، فر ،یخچال فریزر و غیره نمونه دیگری از طبقه بندی سفارشی است که برای سایت مناسب خواهد بود. همچنین می توان یک طبقه بندی سفارشی برای چگونگی دستور العمل تند و سپس یک امتیاز از 1 تا 5 بر روی حساسیت وجود داشته باشد.

#طبقه بندی های پیش فرض Default Taxonomies

طبقه بندی های پیش فرض در وردپرس:

  • دسته بندی ها: یک طبقه بندی سلسله مراتبی است که مطالب را در پست نوع پست سازماندهی می کند.
  • برچسب ها: طبقه بندی غیر سلسله مراتبی است که مطالب را در پست نوع پست سازماندهی می کند.
  • فرمت های پست: یک روش برای ایجاد فرمت برای پست های شما. شما می توانید در مورد این در قالب صفحه های پست بیشتر بدانید.

#اصطلاحات Terms

شرایط در مورد طبقه بندی شما وجود دارد. بنابراین، برای مثال، اگر شما دارای طبقه بندی حیوانات هستید، شرایط، سگ ها، گربه ها و گوسفندان را خواهید داشت. شرایط را می توان از طریق مدیر وردپرس ایجاد کرد، یا شما می توانید از تابع ()wp_insert_term استفاده کنید.

#طرح پایگاه داده Database Schema

طبقه بندی ها و اصطلاحات در جداول پایگاه داده زیر ذخیره می شوند:

  • wp_terms – تمام شرایط را ذخیره می کند.
  • wp_term_taxonomy – اصطلاح را در یک طبقه بندی قرار می دهد.
  • wp_term_relationships – طبقه بندی را به یک موضوع مرتبط می کند ( برای مثال، دسته بندی به پست ).

طراحی وب سایت با وردپرس قسمت شانزدهم

#پوسته ها Templates

وردپرس چندین سلسله مراتب مختلف قالب ها را برای دسته ها، برچسب ها یا طبقه بندی های سفارشی ارائه می دهد. اطلاعات بیشتر در مورد ساختار و استفاده آنها ممکن است در صفحه Templates Taxonomy یافت شود.

#طبقه بندی های سفارشی Custom Taxonomies

امکان ایجاد طبقه بندی جدید در وردپرس وجود دارد. ممکن است، برای مثال، بخواهید یک طبقه بندی نویسنده را در یک وب سایت مشاهده کتاب، یا یک طبقه بندی بازیگر در یک سایت فیلم ایجاد کنید. همانند نوع پست سفارشی، توصیه می شود این قابلیت را در یک افزونه قرار دهید. این تضمین می کند که زمانی که کاربر طراحی وب سایت خود را تغییر دهد، محتوای آنها در پلاگین حفظ شده است.

شما می توانید در مورد ایجاد طبقه بندی های سفارشی در کتابچه راهنمای برنامه نویس پلاگین اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در ادامه بخش فایل های قالب و قالب های پست را بخوانید همچنین می توانید در پست قبلی تگ های شرطی را مطالعه نمایید.




مطالب مرتبط با این دسته بندی