طراحی سایت با وردپرس قسمت چهارم


طراحی سایت با وردپرسوردپرس 

طراحی سایت با وردپرس قسمت چهارم

طراحی سایت با وردپرس قسمت چهارم به راه اندازی یک محیط توسعه می پردازد:

 #چرا یک محیط توسعه راه اندازی نماییم؟

هنگام توسعه قالب ها، بهتر است توسعه را در یک محیط یکسان تولید سرور که در نهایت وردپرس روی آن نصب است انجام دهید. محیط توسعه شما می تواند محلی یا از راه دور باشد. پیکربندی یک محیط توسعه محلی برای کار روی قالبتان به چند دلیل مفید است:

  • شما می توانید قالب تان را بدون اتّکا به سرور از راه دور بسازید. این فرآیند توسعه شما را تسریع می کند و به شما اجازه می دهد تا تغییرات را سریع در مروگر ببینید.
  • شما احتیاجی به اتصال به اینترنت برای ساختن قالب نمی باشید.
  • شما می تواند قالب خود را از دیدگاه های متنوع تست نمایید. این مهم است، به خصوص اگر پلن شما برای آزادی قالب در گستره مخاطبان کثیر و اطمینان از حداکثر سازگاری با آن ها باشد.

#محیط توسعه محلی وردپرس شما

برای توسعه وردپرس، شما به راه اندازی یک محیط توسعه مناسب با وردپرس نیازمندید. برای شروع، شما یک پشته سرور محلی و ویرایشگر متنی نیاز خواهید داشت. تعدادی از گزینه هایی که وجود دارند، شامل:

پشته سرور محلی

  • یک پشته سرور محلی، همانند (LAMP (Linux Apache MySQL/MariaDB PHP یا (WAMP (Windows Apache MySQL/MariaDB PHP هنگامی که شما پیکربندی روی ماشین محلی خواهید داشت یک سرور هستند. (بسیار شبیه سرور که روی وب سرور شما اجرا می شود.) شما می توانید همه محتوای پیش همراه را نصب کنید، شبیه  (MAMP (for Mac یا  (XAMPP (Mac or Windows به سرعت محیط توسعه خود را نصب کنید.

توسعه مجازی

  • یک مجازی ایجاد شده با  Vagrant و VirtualBox اجازه می دهد تا شما محیط توسعه های قابل تکرار ایجاد نمایید.  (Varying Vagrant Vagrants (VVV یک گزینه Vagrant عمومی برای محیط توسعه وردپرس است.

ویرایشگر متنی

علاوه بر یک محیط سرور محلی، شما همچنین نیازمند یک ویرایشگر متنی برای نوشتن کد هستید. انتخاب ویرایشگر متنی به شخص شما بستگی دارد، اما به خاطر داشته باشید که یک ویرایشگر متنی خوب می تواند سرعت شما را در توسعه افزایش دهد. ویرایشگر متنی شما می تواند هر چیزی از ابزار ابتدایی برای کد نویسی تا محیط توسعه یکپارچه (integrated development environment (IDE با ابزارهایی برای دیباگ کردن و تست باشد. آن به انجام پژوهش، و پشتیبانی توسعه وردپرس اعتبار می بخشد. انتخاب های عمومی Atom، Sublime و PhpStorm هستند.

#پشتیبانی از ورژن های قدیمی وردپرس

این روشی استاندارد برای قالب های وردپرس که دارای پشتیبانی سازگار با حداقل از دو نسخه قبل می باشد. برای مثال، اگر نسخه وردپرس فعلی شما 4.6 است، شما باید اطمینان حاصل کنید که قالب شما در نسخه های 4.5 و 4.4 به خوبی کار می کند.

شما می توانید به صفحه WordPress Roadmap برای دسترسی به ورژن های قدیمی وردپرس مراجعه کنید. پس شما می توانید نسخه های قبلی وردپرس را دانلود و نصب کنید، سایت های چندگانه توسعه دهید، هر اجرا برای ورژن های مختلف وردپرس برای تست.

#WP_DEBUG

پیکربندی دیباگینگ یکی از بخش های مهم برای توسعه قالب وردپرس است. وردپرس تعدادی از ثابت ها را برای تلاش اشکال زدایی پشتیبانی می کند.

این شامل:

WP_DEBUG

ثابت WP_DEBUG – PHP در راه اندازی ساخت حالت دیباگ در نصب وردپرس شما استفاده می شود. به شما اجازه می دهد تا خطاها را در قالب ببینید. برای فعال سازی آن:

  1. در محل نصب وردپرس فایل wp-config.php را باز کنید
  2. کد:

را به

تغییر دهید.

معمولا به صورت false در فایل wp-config.php تنظیم می شود، در نسخه توسعه وردپرس (نسخه های آلفا و بتا در نسخه آتی) WP_DEBUG به طور پیش فرض از قبل true تنظیم شده است.

#WP_DEBUG_DISPLAY و WP_DEBUG_LOG

WP_DEBUG_LOG و WP_DEBUG_DISPLAY ثابت های اضافی PHP هستند که WP_DEBUG را گسترش می دهند.

WP_DEBUG_LOG پیوسته با WP_DEBUG برای ورود به تمام پیام های خطای سیستم به منظور اشکال زدایی استفاده می شود. log در وردپرس شما روی دایرکتوری /wp-content/ می باشد. برای فعال سازی این عملکرد WP_DEBUG_LOG را در فایل wp-config.php خود true قرار دهید.

 

WP_DEBUG_DISPLAY در کنترل پیام های اشکال زدایی نمایش داده شده با html در صفحات قالب شما مورد استفاده قرار می گیرد. برای نمایش پیام های اشکال زدایی درصفحه مانند occur، با استفاده از فایل wp-config.php پیکربندی آن را true تنظیم نمایید.

با فعال سازی WP_DEBUG و WP_DEBUG_DISPLAY، پیام های خطا در بالای صفحات سایت شما نمایان خواهند شد.

طراحی سایت با وردپرس قسمت چهارم

خطاها در محیط ظاهری و مدیریت سایت شما نمایش داده خواهد شد. این ابزار اشکال زدایی برای آزمون های محلی و مراحل نصب آن می باشد، برای سایت های زنده به کار نبرید.

#ابزار دیگر توسعه وردپرس

علاوه بر WP_DEBUG، پلاگین های زیر و واحد آزمون مجموعه داده ها یک بخش مهم از مجموعه ابزار شماست و به شما در توسعه بهتر قالب های وردپرس کمک می کنند.

#داده ها از آزمون

قالب یکتای داده ها از آزمون WordPress.org

WordPress.org Theme Unit Test Data : یک فایل XML شامل داده ها از آزمون ساختگی که می توانید آپلود کنید و بدانید چگونه قالب شما با انواع مختلف و طرح های شامل محتوا کار می کند.

WordPress.com Theme Unit Test Data

WordPress.com Theme Unit Test Data: آزمون ساختگی است که شما می توانید در یک وردپرس نصب شده برای تست قالب خود آپلود کنید، شامل ویژگی های خاص WordPresss.org.

#پلاگین ها

نوار اشکال زدایی (پلاگین وردپرس)

نوار اشکال زدایی یک نوار مدیریت به مدیریت وردپرس شما برای ارایه یک مرکز محلی اشکال زدایی اضافه می کند.

(Query Monitor (WordPress plugin

Query Monitor برای اشکال زدایی پرس و جوهای پایگاه داده اجازه صادر می کند، درخواست API و فراخوانی AJAX برای عملکرد قالب و تولید صفحات قالب مورد استفاده قرار می گیرد.

(Log Deprecated Notices (WordPress plugin

Log Deprecated Notices لاگ های اشتباه استفاده شده در توابع و استفاده از فایل های منسوخ و توابع در قالب وردپرس شماست.

(Monster Widgets (WordPress plugin

Monster Widget ویجت های وردپرس را داخل یک تک ویجت قرار می دهد و اجازه می دهد شما حالات و عملکرد ویجت های خود را در قالب بیازمایید.

(Developer (WordPress plugin

Developer به بهینه سازی محیط توسعه با صدور مجوز نصب آسان از ابزارها و پلاگین هایی که در عیب یابی و حصول اطمینان از کیفیت کمک رسانند، شما را یاری می نماید.

(Theme-Check (WordPress plugin

Theme-Check قالب شما را برای انطباق با آخرین استانداردهای وردپرس و شیوه های آن تست می کند.

#دستورالعمل های نقد و بررسی قالب وردپرس

علاوه بر ابزارهای توسعه بالا، این یک ایده خوب برای نقد و بررسی قالب، دستورالعمل های تیم برای ارسال قالب و راهنمایی ها در نشست WordPress Coding Standards در WordPress.org است که در آن بروز باشید. این دستورالعمل ها “استانداردهای طلایی” برای توسعه قالب با کیفیت و مفید هستند، حتی اگر شما طرحی برای انتشار آن روی WordPress.org نداشته باشید.

#منابع بیشتر

در ادامه مثال های توسعه قالب را می خوانید؛ همچنین می توانید در پست قبلی مجوز عمومی کلی گنو ((GPL) GNU General Public License) و لایسنس آن را مطالعه کنید.
مطالب مرتبط با این دسته بندی