طراحی سایت با وردپرس قسمت هشتم


طراحی سایت با وردپرسوردپرس 

طراحی سایت با وردپرس قسمت هشتم

در طراحی سایت با وردپرس قسمت هشتم به ساماندهی فایل های قالب می پردازیم:

در حالی که قالب های وردپرس از لحاظ فنی تنها دو فایل لازم دارند (style.css, index.php) ، آن ها معمولا از فایل های بسیار دیگر تشکیل شده اند. این بدان معناست که آن ها می توانند به سرعت بی نظم شوند! این بخش به شما نمایش خواهد تا که چگونه فایل ها را سازماندهی کنید.

قالب های بدون فایل های header.php و footer.php بدون جایگزین فایل فعال دیگر، از نسخه وردپرس 3.0 به بعد منسوخ شده اند. قالب شما ممکن است نیاز به این فایل ها داشته باشد.

#پوشه قالب و ساختار فایل

همانطور که قبلا ذکر شد، قالب های پیش فرض Twenty برخی از بهترین نمونه های توسعه قالب خوب می باشند. برای مثال، در اینجا چگونگی قالب دو هزار و هفده سازماندهی شده با ساختار فایل را می بینید:

شما می توانید ببینید که قالب اصلی فایل های پوسته در ریشه دایرکتوری قرار دارند، در حالی که JavaScript, CSS و تصاویر در دایرکتوری assets  قرار دارند، template-parts در زیر دایرکتوری های نسبی از قسمت های قالب و مجموعه ای از توابع مرتبط با توابع هسته قرارگرفته در دایرکتوری inc، قرار گرفته است.

در این زمان آن ها پوشه های الزامی برای یک قالب وردپرس نیستند. با این حال، وردپرس می تواند پوشه های زیر را به طور پیش فرض تشخیص دهد.

فایل style.css باید در ریشه اصلی دایرکتوری مستقر شود نه در دایرکتوری CSS.

#پوشه زبان

این بهترین عمل برای بین المللی کردن قالب خود می باشد که می تواند به زبان های دیگر ترجمه شود. قالب های پیش فرض شامل پوشه languages هستند که شامل یک فایل با پسوند pot. برای ترجمه و هر ترجمه شامل فایل های با پسوند mo. می باشد. در حالی که languages نام پیش فرض این پوشه می باشد، شما می توانید آن را تغییر دهید. اگر این کار را انجام دادید شما باید، ()load_theme_textdomain را بروز نمایید.

در ادامه به سلسله مراتب قالب می پردازیم همچنین می توانید در پست قبلی انواع پست در قالب را بخوانید.
مطالب مرتبط با این دسته بندی