طراحی سایت با وردپرس قسمت اول


طراحی سایت با وردپرسوردپرس 

در طراحی سایت با وردپرس قسمت اول به چرایی استفاده از این راهنما برای طراحی سایت با وردپرس می پردازیم:

 

#شروع

برای آغاز توسعه قالب های وردپرس آماده اید؟ شما در مکان صحیحی قرار گرفته اید.

در این شروع این فصل، چیستی قالب های وردپرس و چگونگی آن ها را فرا می گیریم. سپس، در مورد GPL، لایسنس نرم افزار استفاده شده در وردپرس و همه قالب های موجود در دایرکتوری قالب های وردپرس بحث خواهیم کرد.

در ادامه، به ابزارهایی که شما برای توسعه یک قالب وردپرس نیازمندید خواهیم پرداخت و به شما چگونگی راه اندازی یک محیط محلی را یاد می دهیم.

در پایان این بخش به تعداد کمی از مثال ها در مورد قالب های وردپرس نگاهی می اندازیم.

#چرا باید این راهنما را بخوانیم؟

این راهنما توسط منابع خود شامل (self-contained resource) به شما در یادگیری اصول اولیه توسعه قالب وردپرس کمک می کند. شما باید این کتابچه را برای انجام تعدادی از چیزها مطالعه کنید:

  • توسعه یک قالب فرزند (child theme) به هدف کارآیی آن با یک قالب والد (parent theme)؛
  • ایجاد یک قالب جدید بر اساس قالب های موجود؛
  • دانستن عملکرد داخلی قالب ها به طور عمومی؛ و
  • توسعه قالب بر اساس تکیه بر تصورات خود و استفاده نکردن از هیچ قالب دیگر

#سطح مهارت شما

برای تفهیم بهتر این کتابچه راهنما، شما باید دارای تجربیاتی در تکنولوژی های وب، همانند HTML، CSS و PHP باشید. همچنین شما باید در راه اندازی و پیکربندی سایت ها با استفاده از وردپرس مشکلی نداشته باشید.

درک صحیحی از نحوه کارکرد پایگاه داده MySQL، هچنین به طور کلی کارکرد تکنولوژی سرور، مفید هستند ولی برای توسعه قالب های وردپرس الزامی نیستند. به همین ترتیب، در حالی که دانستن جاوا اسکریپت می تواند مفید باشد، الزامی در آن نیست.

 

#این راهنما چه چیزی را پوشش می دهد؟

این کتابچه اساس اطلاعات الزامی برای توسعه قالب های وردپرس، شامل پوشش ضروری (coverage of essential) تگ های قالب و توابع در عمق(in-depth) را فراهم می کند.

وردپرس یک موضوع گسترده است. پوشش هر تگ، تابع و سناریو ممکن است فراتر از محدوده این کتابچه راهنما باشد. اگر شما احتیاج به توابع خاص دارید، شما می توانید آن اطلاعات را در مرجع کدها پیدا کنید.

هدف از این راهنما ارائه یک اساس مستحکم برای توسعه وردپرس، گردآوردی قدم به قدم دستورالعمل های ساخت قالب های اصلی، و همچنین ارائه راهنمایی و منابع مفید در پیشبرد مهارت های شما می باشد.

در ادامه به چیستی یک قالب وردپرس می پردازیم.
مطالب مرتبط با این دسته بندی